Jídelníčky

Modul příjmu energie - jídelníčky slouží k sestavování stravovacích plánů. Zdrojem k sestavení jídelníčku jsou:

 

V programu je také samozřejmě možné přidávat vlastní potraviny nebo vytvářet celé vlastní potravinové databáze. Můžete si tedy snadno vytvořit databáze potravin určené pro různé výživové skupiny. K potravinám je možné kromě jejich nutričních hodnot přidat také obrázek, popis, čárový kod (podle kterého je možné i vyhledávat) a další informace.

Jídelníčky se sestavují pro předdefinované základní části dne (snídaně, svačina 1, oběd, svačina 2, večeře, svačina 3). Rozdělení dne je možné samozřejmě libovolně upravit pro vlastní potřeby.

 

 

V programu jsou pro každého uživatele / klienta vytvořené a uložené jeho doporučené hodnoty denního příjmu (energie, makroživiny atd.). Při tvorbě jídelníčku vás program výrazným způsobem upozorní na překročení těchto nastavených hodnot. Stejné je to i při nastavení potravin, na které je uživatel / klient alergický.

Tvorbu jídelníčku významně usnadňuje automatický přepočet nastavených hodnot denního příjmu na určitou část dne. Například tedy při tvorbě jídelníčku na snídani je ihned zřetelně vidět případné překročení hodnot na tuto část dne.

 

Novinkou při tvorbě jídelníčku je funkce přidávání alternativ k jednotlivým potravinám . Tuto funkci ocení například výživoví poradci. Svým klientům mohou jednoduše přímo v jídelníčku uvést, jakými potravinami lze v případě potřeby jiné potraviny nahradit.

Velmi zajímavou funkcí je automatický přepočet celého jídelníčku (nebo jeho částí) na jinou hodnotu energie. Snadným způsobem tedy můžete již jednou vytvořený jídelníček použít u jiného uživatele / klienta, který má jiné výživové nároky.

 Hotové jídelníčky je samozřejmě možné uložit pro pozdější opakované použití. Lehce si tak vytvoříte vlastní databázi hotových jídelníčků, které můžete snadno přidávat ostatním uživatelům / klientům.
Program obsahuje také databázi již hotových jídelníčků, kterou oceníte jako inspiraci především v začátcích tvorby svých vlastních jídelníčků.

Širokou škálu možností poskytuje program také při tiskovém zpracování vytvořených jídelníčků. Kromě množství připravených tiskových sestav je v programu možné použít i pokročilý editor vlastních tiskových sestav. Samozřejmostí je případný export hodnot do jiných formátů (např. MS Excel) nebo odeslání hotového jídelníčku emailem ve formátu PDF.