FormOffice | Rybář | Domácí účto | Pletení | VařímeRecepty.cz | DWN.cz | EET Účtenky | Formuláře ZDARMA | Zbrojní průkaz | Email šablony | Formuláře na PC | Omalovánky | Recepty doma | Hromadné emaily |

Tvorba jídelníčků

Snadná a rychlá tvorba jídelníčků. Možnost výběru jídelníčku z připravených návrhů či tvorba vlastních šablon.

Vyhodnocení a tisk

Obsáhlé možnosti grafického vyhodnocení dosahovaných výsledků a přehledné tiskové formy

Aktivity a fitness

Plánování sportovních aktivit a pokročilou tvorbu fitness plánů ocení nejen trenéři při sestavování tréninků

Uživatel / klient

Detailní nastavení parametrů uživatele/klienta v programu usnadní inteligentní průvodce 

Program Fitlinie byl navržen a vytvořen s těmito cíly:

 • propagovat zásady zdravé výživy u všeobecné veřejnosti a domácím uživatelům umožnit úpravu vlastní skladby příjmu potravin tím, že "ví co jí"
 • zjednodušit práci výživovým poradcům a dát jim do rukou nástroj, se kterým budou schopni díky svým znalostem z oboru výživy efektivněji pomáhat a radit svým klientům.
 • poskytnout sportovním trenérům ucelený prostředek pro přehledné plánování rozpisů tréninků svých svěřenců

Základní vlastnosti: 

 • pro domácí použití
         Zaznamenávání příjmu a výdeje energie
         Návrh a dohled doporučeného množství stravy
         Plánování fitness tréninku
         Výstupy, grafy, tiskové sestavy
         Recepty, tabulky, rady, BMI index

 • pro výživové poradce
         Neomezené množstvím klientů (verze FULL)
         Plánování a kontrola jídelníčků jednotlivých klientů
         Výstupy o příjmu jednotlivých nutričních hodnot

 • pro sportovní trenéry
         Návrh a kontrola dodržování tréninkových sestav
         Dlouhodobé sledování zlepšování svých klientů

Na českém ani slovenském trhu neznám lepší nutriční software. Sama s verzí Academy pracuji již řadu let a svou poradenskou činnost si bez ní nedokážu představit.
Ing. Radka Burdychová, Ph.D.
Ing. Radka Burdychová, Ph.D.
autorka revoluční knihy o hubnutí, očistě a detoxikaci těla a dvou vysokoškolských skript

 

Databáze potravin programu Fitlinie existuje jak v české, tak i ve slovenské verzi.

Samotný instalační soubor, který můžete stáhnout zde, obsahuje obě tyto jazykové verze.

Při prvotním startu programu se zobrazí okno pro výběr jazyka. Zde je možné určit jaká databáze potravin (česká, slovenská) má nainstalovat do počítače.

 


Upozornění: tento výběr jazyka je možný POUZE při první instalaci programu. Pokud je databáze již jednou nainstalovaná, není možné ji změnit na jiný jazyk. Pokud je nutné jazyk změnit, je potřeba program z počítače zcela odinstalovat a nainstalovat znovu.

Jazyk samotných ovládacích prvků v programu (popisky, názvy tlačítek a zobrazované zprávy) je možný změnit kdykoli v hlavním nastavení programu.

 

Objednávku programu ze Slovenska můžete vytvořit zde

Nové tiskové sestavy získáte přímo v programu Fitlinie

 

Modul Fitness – posilovací trénink mohou využít nejen profesionální trenéři při tvorbě cvičebních plánů pro své svěřence, ale i uživatelé, kteří si mohou zapisovat a plánovat své tréninky ve fitness centrech či domácích posilovnách.


Plánování tréninku je možné několika způsoby:

 • Sestavování tréninků po jednotlivých cvicích. Výběr konkrétního cviku probíhá z lokální databáze. Vybraný cvik je poté vložen do cvičebního plánu tolikrát, kolik budete cvičit sérií. Ke každé sérii cviku je samozřejmě možné vložit počet opakování či váhu, se kterou se má cvičit apod. Výběr cviku v databázi usnadňuje přehledné rozdělení cviků dle určité svalové partie. Každý cvik je v databázi detailně popsán i se správným postupem provádění, dýcháním, seznamem zapojovaných svalů a ilustračním obrázkem. Dále každý cvik obsahuje informaci o typu doporučené zátěže a určení cviku (začátečník, pokročilý apod).

 

 • Druhým typem tvorby cvičebního plánu je zajímavá funkce nazvaná „Kombinovaný trénink“. Jde o databázi cvičebních plánů, sestavených podle konkrétních sportovních aktivit. Nejprve vyberete jakým sportem budete chtít cvičební plán nechat inspirovat a program sám dle druhu sportu vytvoří cvičební plán procvičující potřebné svalové partie.

 

 • Poslední možností je pokročilý automatický plánovač tréninků. Program sám po zadání potřebných parametrů vygeneruje cvičební plán na určité období a frekvenci tréninků. Důležitými parametry při automatickém plánování je typ tréninku (začátečník, pokročilý…), frekvence tréninku a možnost vybrat preferované cviky.

 

Sestavování cvičebních plánů je velmi jednoduché a intuitivní. Profesionální trenér tak může během několika okamžiků vytvořit řadu tréninkových plánů svým klientům a domácí uživatel získává silný nástroj pro tvorbu svých plánů.


Sestavování tréninkových plánů probíhá z lokální databáze programu. Výhodou tedy je, že není nutné aktivní připojení k internetu a cvičební plány je možné na svém počítači tvořit kdekoli.


Samozřejmostí je také možnost tisku vytvořených plánů přes připravené tiskové sestavy a nebo export plánu do formátu PDF (pro případné zaslání emailem)

Modul Recepty – vlastní složená jídla umožňuje vytváření potravin či celých pokrmů, které se skládají z jiných potravin. Tyto složené potraviny (recepty) pak snadno můžete použít například při tvorbě jídelníčků.


Využití tohoto modulu může být několik

 • Můžete si vytvořit vlastní databázi receptů – kuchařskou knihu. Přehledné řazení do kategorií a snadné vyhledávání vám pomůže v rychlé orientaci v databázi receptů. Jednotlivé recepty pak můžete používat při sestavování jídelníčků.

 

 • Pokud při sestavování jídelníčků často opakujete určité sestavení několika potravin, pak můžete v modulu Recepty nahradit tuto skupinu potravin jednou „složenou potravinou“. Při tvorbě jídelníčků pak můžete namísto několika potravin přidat pouze tuto jednu.


Při tvorbě receptů / složených jídel se postupuje tak, že nejprve uvedete základní informace o receptu (název, obrázek, případné alergie apod.) a pak z databáze potravin vyberete jednotlivé složky (suroviny), ze kterých se recept skládá. Postup je tedy zcela analogický jako při tvorbě jídelníčku.


Na rozdíl od standardních kuchařských knih zde ale máte jednu velkou výhodu. U každého receptu totiž vidíte jeho přesnou kalorickou hodnotu včetně detailních informací o všech nutričních hodnotách.


Recepty se ukládají do lokální databáze a přístup k nim tedy máte kdykoli, bez nutnosti aktivního připojení k internetu.


Samotný modul s recepty obsahuje samozřejmě i možnost vytištění každého receptu. Zajímavou funkcí je i možnost nechat si po vytvoření jídelníčku obsahujícího nějaké recepty vytisknout pouze recepty, které se v jídelníčku nacházejí.
Pokud tedy takový jídelníček vytvoříte, snadno kliknutím na jedno tlačítko vytisknete jak rozpis samotného jídelníčku, tak i podrobnosti o použitých receptech.

Modul výdeje energie – aktivity slouží k zápisu a plánování sportovních aktivit, tréninků a dalších činností, při kterých dochází k výdeji energie nad rámec bazálního metabolismu.


S celkovým výdejem energie je pak počítáno v modulu Souhrn, kde jsou přehledným způsobem zobrazené rozdíly mezi přijatou energií z potravy a vydanou energií (bazální metabolismus + aktivity).

 


Sportovní aktivity lze při sestavování plánu vybírat z lokální databáze programu. Nespornou výhodou tedy je, že při tvorbě plánu není nutné aktivní připojení k internetu. Jednotlivé sportovní aktivity jsou přehledně rozdělené do skupin (sport, strečink, domácí práce).


Databázi aktivit je možné doplňovat o své vlastní aktivity a rozšířit tak snadno možnosti tvorby sportovních plánů.
Jednotlivé sportovní aktivity obsahují nejen základní množství energie, která se vydá při jejím vykonávání, ale také doplňující faktory této aktivity. Jsou to například výsledky, cílové hodnoty apod. Při zadávání sportovních aktivit do denního výdeje je tedy zároveň možné tyto hodnoty sledovat.
Příklad: Při sportovní aktivitě „Jízda na horském kole“ je možné zapsat také průměrnou rychlost, celkovou vzdálenost, informace o trati, obtížnosti a dokonce i počet pádů.
Všechny tyto doplňkové hodnoty jsou uložené do databáze a je možné je přehledně zobrazit v grafu a sledovat na časové ose případné pokroky či zhoršení.


Grafy celkové vydané energie i hodnot výsledků lze samozřejmě libovolně omezit pouze na vybrané období.


Modul aktivit obsahuje také možnosti pro tiskové zpracování vytvořených plánů. Kromě připravených tiskových sestav je v programu možné použít i pokročilý editor vlastních tiskových sestav. Samozřejmostí je případný export hodnot do jiných formátů (např. MS Excel) nebo převod tiskoé sestavy do PDF.

O nás

Tvorbou nutričního software Fitlinie se zabýváme již od roku 1998. Od roku 2008 spolupracujeme na vývoji programu s předními středisky pro výuku výživového poradenství i samotnými výživovými poradci.

Najdete nás na webu